Wspaniałe Święta bez wyrzutów sumienia – grudniowy cykl na blogu!

Opublikowane przez w Dieta

Grudzień to bez wątpienia wyjątkowy czas w roku. Najpierw wszystko pędzi jak szalone, żeby w końcu maksymalnie zwolnić i pozwolić nam na zasłużony odpoczynek i wyciszenie w gronie najbliższych. Niestety, nie dla każdego Święta to czas luzu i beztroskiej zabawy – wiele osób (szczególnie Pań) martwi się o swoją figurę i dodatkowe kilogramy, które przecież MUSZĄ pojawić się na wadze po tych szczególnych dniach. W świątecznym cyklu na blogu chcę Wam pokazać, że scenariusz może być inny – czekają Was wspaniałe Święta bez wyrzutów sumienia!

Przede wszystkim, w całej tej paranoi warto być świadomym jednej rzeczy – sama Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to raptem trzy dni w roku. Owszem, zwykle czas celebracji rozciąga się do tygodnia, zahaczając o Sylwestra i Nowy Rok, ale to już mniej istotny szczegół 😉😉 Należałoby się więc zastanowić – czy kwestia, jak nie przytyć w Święta, powinna nam przysłaniać całą radość, jaką niosą za sobą te dni? No, nie zawsze. Czasami warto odpuścić i zwyczajnie cieszyć się pysznościami, które z taką troską i miłością są przygotowywane przez nas i naszych Najbliższych. Trzymanie się ścisłej diety odchudzającej w tym okresie może mieć zgubne skutki z punktu widzenia psychologicznego – nie każdy poradzi sobie z tym bez poczucia straty.

Oczywiście, nie chcę być źle zrozumiana. Absolutnie nie namawiam nikogo do objadania się bez granic! Chcę pokazać Wam, jak przeżyć Święta w atmosferze radosnej równowagi, czyli potocznie mówiąc, „mieć ciastko i zjeść ciastko” ⚖️

Dieta odchudzająca to jedno, ale istnieją również wskazania do przestrzegania różnego rodzaju zaleceń żywieniowych związane ze stanem zdrowia. Wtedy podejście do jedzenia nie może już być tak luźne. Nagła zmiana menu może przynieść zgubne skutki dla organizmu, np. w celiakii albo w cukrzycy (i absolutnie nie chodzi tu o masę ciała). W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie dla osoby na specjalnej diecie potraw alternatywnych, podobnych do tradycyjnych, ale wykonanych z dozwolonych składników i z użyciem odpowiednich technik kulinarnych. Wiele przepisów tego rodzaju można znaleźć w internecie, ale warto też skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dobrać bezpieczne menu na ten szczególny czas, jakim są Święta.

W grudniowym cyklu na blogu zostaną poruszone następujące tematy:

❄️ zdrowe składniki wigilijnych potraw 🐟

❄️ Święta w rodzinnym gronie a dieta 👪

❄️ sposoby na odchudzenie tradycyjnych potraw 🥟

❄️ rola umiarkowanej aktywności fizycznej podczas Świąt ⛸️

❄️ szybka dieta przed Sylwestrem – dlaczego nie warto? 👗

❄️ pomysły na fit Sylwestra 🎆

Wierzę, że ta seria postów pomoże niejednemu z Was przetrwać Święta bez niechcianych nadwyżek na wadze! 😊

Zapraszam na konsultacje stacjonarne – Dietetyk Wrocław albo do skorzystania z usług online!

DIETETYKWIKTORIA.PL

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail