Domowe sposoby na kaca

Opublikowane przez w Dieta

Nie oszukujmy się – kac po Sylwestrze jest zjawiskiem dość powszechnym 😁 Zamiast płakać nad rozlanym mlekiem i żałować, że wypiło się o tą jedną lampkę szampana za dużo, można powziąć odpowiednie kroki i przywrócić się do życia łatwymi, domowymi sposobami.

🍋 Niezastąpionym remedium na kaca, „lekiem” pierwszego rzutu, jest schłodzona woda z miodem i cytryną. Ten lekki i orzeźwiający napój pomoże Ci się nawodnić, uzupełnić utracone elektrolity oraz dostarczy niezbędnej do regeneracji glukozy. Co istotne, słodko-kwaśny smak napoju niweluje uczucie nudności.

🌿 Kolejnym napojem, który ułatwi Ci normalne funkcjonowanie jest herbatka miętowa. Szczególnie przydatna jest wtedy, gdy jest Ci niedobrze i masz dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Do herbaty możesz dodać łyżeczkę cukru lub miodu.

🍳 Jeśli odrzuca Cię od jedzenia, nie staraj się jeść na siłę. Skup się na nawadnianiu i uzupełnianiu elektrolitów – na posiłki przyjdzie czas, kiedy poczujesz głód i przestanie Ci być niedobrze. Sięgnij po gorący rosół albo jajecznicę na maśle – te dania czynią cuda 😊

🍊 W walce z kacem pomogą cytrusy – mandarynki, pomarańcze i grejpfruty to Twoi wielcy sprzymierzeńcy.

🛀 Weź ciepły prysznic albo relaksującą kąpiel.

😴 Gdy czujesz się źle, prześpij to. Daj sobie czas na regenerację i zwyczajnie odpocznij.

Mam nadzieję, że nie będziecie musieli korzystać z tych rad i Nowy Rok przywitacie w świetnej formie- tego Wam wszystkim życzę! 😃

Zapraszam na konsultacje stacjonarne – Dietetyk Wrocław albo do skorzystania z diet online!

DIETETYKWIKTORIA.PL

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail